Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl yedincisi düzenleniyor.

Dünyaca ünlü ve tescilli Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtabilmek, üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali çeşitli etkinliklere sahne olacak.

20 Haziran akşamı yapılacak Festival kapsamındaki etkinlikler, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, Aşıklar Şöleni programları gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Aroması, lezzeti, görünüşü ve dayanıklılığı ile dünyaca ünlü olan tescilli Akşehir Kirazı'mızı daha iyi tanıtabilmek ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'mizin bu yıl yedincisini düzenliyoruz. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'miz kapsamında; Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, En Güzel Kiraz Bahçesi Ödül töreni, Aşıklar Şöleni hemşehrilerimizle buluşacak” dedi.

20 Haziran 2018 Çarşamba günü Saat 21.00'de gerçekleştirilecek olan 7. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali programı şöyle:

7. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali Resmi Açılış Programı

     - Saygı Duruşu

     - İstiklal Marşı

     - Protokol Konuşmaları

Aşıklar Şöleni

     - Türküler

     - Deyişler

     - Destanlar

     - Atışmalar

    - Leb Değmez

    - Kahramanlık Türküleri

Ödül Töreni

    - En Güzel Kiraz Bahçesi Ödülü

    - En Güzel Kiraz Ödülü

Yer: Akşehir Kültür Merkezi

001 2018 6 18