Akşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde 4-10 yaş grubu anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik eğitici atölye etkinlikleri düzenlenecek. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, atölyelerin çocukların zihinsel, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunacağını belirterek, kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrencileri atölyelere kayıt yaptırmaya davet etti. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu atölyeler 31 Ocak - 1 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

atolyeler

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, ilçeye kazandırdıkları Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nin, donanım ve işleviyle Akşehirli çocuklar için bir kütüphane olmanın ötesine geçerek önemli bir misyon üstleneceğini söyledi.

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde 4-10 yaş grubu anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik birbirinden eğitici atölye etkinlikleri düzenleyeceklerini kaydeden Başkan Akkaya; “Burada yapılacak Nasreddin Hoca Ahşap Maket Yapımı, Keçe Uyku Bantı Atölyesi, Puzzle Atölyesi, Çim Adam Atölyesi, Ahşap Maket Boyama Atölyesi, Keçe Kalem Kutu Atölyesi, Mandala Mandal Altlığı Atölyesi ile Karagöz ve Hacivat Anahtarlık Atölyesi, çocuklarımızın zihinsel, sosyal ve kişisel yönden gelişimlerine katkı sağlayacak. Ayrıca el becerilerini geliştirerek daha donanımlı hale gelmelerini destekleyecek. Kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrencilerimizi atölye etkinliklerimize kayıt yaptırmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Sınırlı sayıda başvurunun olacağı atölye etkinlikleri 31 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.  Atölyelere aşağıda bulunan formlardan hemen başvurabilirsiniz.

31 Ocak Çarşamba Günü

10:00-10:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Nasreddin Hoca Ahşap Maket Yapım Atölyesi Başvuru Formu

11:00-11:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Keçe Uyku Bantı Atölyesi Başvuru Formu

14:00 14:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Puzzle Atölyesi Başvuru Formu

15:00-15:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Çim Adam Atölyesi Başvuru Formu

1 Şubat Perşembe Günü

10:00-10:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Nasreddin Hoca Ahşap Maket Yapım Atölyesi Başvuru Formu

11:00-11:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Keçe Kalem Kutu Atölyesi Başvuru Formu

14:00 14:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Mandala Mandal Altlığı Atölyesi Başvuru Formu

15:00-15:45 Saatleri Arasında Düzenlenecek
Karagöz ve Hacivat Anahtarlık Atölyesi Başvuru Formu