Akşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdırellez Etkinlikleri, Pazar günü saat 14.00'de Akşehir Otogar Mevkiinde yapılacak. Bu yılki Hıdırellez kutlamaları kapsamında; Türk Yıldızları gösterileri ile ünlü Pop Müziği Sanatçısı Simge konseri etkinliklerde yer alacak.

Her yörede farklı şekillerde kutlanan Hıdırellez'in; bereket, bolluk, sağlık, kısmet, şifa ve mutluluk gibi sayısız dileklerin kabul edileceği gün olduğuna inanılır. Baharın gelmesi ve doğanın canlanmasını temsil eden Hıdırellez, bu yıl Akşehir Belediyesi'nce düzenlenen etkinliklerle 6 Mayıs Pazar günü kutlanacak.

6 Mayıs Pazar günü Saat 14.00'de başlayacak olan Akşehir Belediyesi Hıdırellez etkinlikleri Akşehir Otogar Mevkiinde gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında ilk olarak ünlü Pop Müziği Sanatçısı Simge Akşehirlilere bir konser verecek. Konserin ardından ise saat 16.00’da Türkiye’nin gururu olan Türk Yıldızları gösterileri yer alacak.

Etkinlikte, yapılacak gölle ikramının yanı sıra; bu yılın bereketli, sağlıklı ve bolluk içinde geçmesi için de dua edilecek. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Yılın bereketli, sağlık ve bolluk içinde geçmesi dileğiyle kutlayacağımız 15. Geleneksel Hıdırellez Etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

hidirellez billboardsimge billboardty billboard