Akşehir Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu İşbirliği ile 2023 Yılı Şafak Tavkul Sezonu Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final Müsabakaları Akşehir’de gerçekleştirilecek.

29-30 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek müsabakalarda 28 kulüp ve 18 ferdi sporcu yarışacak. Minikler, yıldızlar, gençler, yetişkin erkekler ve yetişkin bayanlar kategorilerinde yarışacak olan 136 yarışmacı 29 Temmuz'da Türk Parkuru (Tabla Bendi), 30 Temmuz'da ise kabak parkurunda yarışacak.

Saat: 08.30’dan itibaren başlayacak olan yarışmalar Nasreddin Hoca Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Müsabakaların madalya töreni 30 Temmuz 2023 Pazar günü yapılacak.

Akşehir Belediyesi olarak gelenekleri yaşatmak adına çaba sarf ettiklerini belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Ecdadımızdan bize yadigar olan atlı okçuluk sporunu yaşatmak adına Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu İşbirliği ile Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final Müsabakalarını şehrimizde gerçekleştireceğiz. Güç, cesaret, ataklık ve birçok beceriyi bir araya getiren bu güzel spor dalına şehrimizde bir kez daha ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyor, bu güzel müsabakaları izlemek üzere tüm hemşehrilerimizi Nasreddin Hoca Stadyumu’muza davet ediyorum” dedi.

okculuk face twitter