Akşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdrellez Etkinlikleri, bu yıl 5 Mayıs 2023 Cuma günü (bugün) saat 17.00'de Akşehir Kent Ormanı'nda yapılacak.

Baharın gelmesi ve doğanın canlanmasını temsil eden Hıdrellez, bu yıl Akşehir Belediyesi'nce düzenlenen etkinliklerle bugün kutlanacak.

Saat 17.00'de başlayacak olan Akşehir Belediyesi Hıdrellez etkinlikleri Akşehir Kent Ormanı'nda gerçekleştirilecek. Akşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdrellez etkinlikleri, Nimetullah Nahçivani Türbesi civarında yoğunlaşacak. Etkinlikte, yapılacak gölle ikramının yanı sıra; bu yılın bereketli, sağlıklı ve bolluk içinde geçmesi için de dua edilecek. Programda; Akşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisinin yanı sıra, 1854 Akşehir Belediye Spor Halkoyunları ekibi gösterisi, geleneksel hıdrellez eğlenceleri ve çeşitli yarışmalar yer alacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptığı açıklamada “Yılın bereketli, sağlık ve bolluk içinde geçmesi dileğiyle kutlayacağımız Geleneksel Hıdrellez etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle tüm hemşehrilerimizi Kent Ormanı’mıza bekliyoruz” dedi.

Hıdrellez etkinliğine katılmak isteyen vatandaşlar için saat: 16.00’dan itibaren Nasreddin Hoca Türbesi girişi önünden kent ormanına servis kaldırılacak.

hidrellez face twitter