Akşehir Belediyesi; mübarek Ramazan Ayı’nın daha da coşkulu geçmesi için ‘Akşehir’de Ramazan Bir Başkadır’ başlığı ile düzenlediği programları sürdürüyor. Bu kapsamda 8 ve 9 Nisan 2022 günü akşamları iftar sonrasında geleneksel Ramazan eğlenceleri programları düzenlenecek.

8 Nisan 2022 Cuma günü ve 9 Nisan 2022 Cumartesi günü saat: 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan programlarda; Karagöz Hacivat gösterisi, Orta Oyunu, Meddah gösterisi ve yarışmalar düzenlenecek. Havanın yağışlı olması durumunda gösteriler Akşehir Kültür Merkezi’ne alınacak. Program esnasında Akşehir Belediyesi tarafından katılımcılara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı da yapılacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşarken, Ramazan ayımızın daha da coşkulu geçmesi için geleneksel Ramazan eğlencelerinden oluşan programlarımızı değerli hemşehrilerimiz ve çocuklarımızla buluşturacağız. On bir ayın sultanı olan Ramazan aynın bereketini hep birlikte yaşamaya başladığımız bu güzel günlerde iftar sonrası gerçekleştireceğimiz bu etkinlikler ile çocuklarımız eski güzel Ramazan eğlencelerini yaşarken, bizlerinde hafızalarında güzel anılar bırakacak. Tüm değerli hemşehrilerimizi ve çocuklarımızı, Ramazan eğlencesi programlarımıza bekliyorum” dedi.

karagoz 2gunluk