Akşehir Belediyesi mübarek Ramazan ayında çocuklarda Ramazan bilincini oluşturmak, onları oruç tutmaya teşvik etmek amacıyla ‘3 Gün Oruç Sizden Hediyesi Bizden’ sloganıyla bir etkinlik başlattı.

Bu yıl Ramazan-ı Şerif ayında; Kadir Gecesi, Arefe günüde dahil olmak üzere 3 gün orucunu tutan 7-10 yaş arası tüm Akşehirli çocuklar hediye kazanacak. Akşehir Belediyesi tarafından 3 gün oruç tutup başvurusunu yapan tüm çocuklara puzzle armağan edilirken, yapılacak çekilişle de 100 çocuğa akıllı saat verilecek.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, çocukların oruç ibadetinin önemini ve güzelliklerini anlamaları ve onları oruç tutmaya teşvik etmek amacıyla böyle bir etkinlik hazırladıklarını belirterek “Çocuklarımıza Oruç ibadetinin güzelliğini ve faydalarını öğretmek, Ramazan Ayı’nın maneviyatını yaşatmak adına başlattığımız bu proje ile 3 gün oruç tutan çocuklarımızı çeşitli hediyelerle sevindirmek istiyoruz. Mübarek Ramazan’ın manevi atmosferini teneffüs eden çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak amacıyla başlattığımız etkinlikte 3 gün orucunu tutan 7-10 yaş arası tüm çocuklarımıza puzzle armağan edeceğiz. Ayrıca çekilişe belirleyeceğimiz 100 çocuğumuzda akıllı saat kazanacak.  Anne ve babalarımız çocukları adına belediyemizin web sitesindeki başvuru formunu doldurup, çocuklarımızı bu güzel etkinliğimize dahil edebilirler. Yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa ulaştığı Mübarek Ramazan ayında çocuklarımızı da sevindirmek amacıyla başlattığımız bu etkinliğimize 7-10 yaş arası tüm çocuklarımızın katılmasını bekliyorum” dedi.

BU ETKİNLİK 2022 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUP BAŞVURU SÜRESİ DOLMUŞTUR. 2023 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİKLE İLGİLİ DUYURUYA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

 oruc