Akşehir Belediyesi mübarek Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında İlçe Müftülüğü ile birlikte ‘Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ isimli bir etkinlik düzenliyor. 

Etkinlik kapsamında rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’in başlamasıyla birlikte evlerde okunacak olan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duaları toplu bir şekilde Kadir Gecesi yapılacak. Mukabelelerini tamamlayarak dua programına katılmak isteyen vatandaşlar, Akşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. Başvuru yapan vatandaşlara çekilişle 25 kişiye Kur’an-ı Kerim, 10 kişiye Tefsir, 1 kişiye dizüstü bilgisayar, 3 kişiye bisiklet, 2 kişiye tablet ve 20 kişiye Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne yapılacak kayıtta %50 indirim hediye edilecek.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşarken geçen yıl İlçe Müftülüğümüzle birlikte başlattığımız ‘Akşehir Hatimlerde Buluşuyor’ programımızı bu yılda devam ettirerek gönül kardeşliğimizi pekiştirmeyi amaçlıyoruz. İnşallah Rabbimiz; rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bu mübarek ayı en iyi şekilde değerlendirmeyi bizlere nasip eder. Cenab-ı Mevla’m şimdiden yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Değerli hemşehrilerim başta olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun inşallah” dedi.

Akşehir Hatimlerde Buluşuyor programına son katılım tarihi 26 Nisan 2022 Salı olarak belirlendi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’na katılmak isteyen vatandaşlar bu bağlantıdan müracaatlarını yapabilecekler:

https://forms.gle/y24PiFjkRWb3uTCc9

Ramazan-ı Şerif ayı boyunca yapılacak mukabelelerin hatim duası ve çekiliş sonuçları Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Müftülüğü işbirliği ile Kadir Gecesi’nde yapılacak program esnasında Akşehir Belediyesi Youtube kanalında da ( https://www.youtube.com/c/AkşehirBelediyesi42şehirBelediyesi42 ) canlı olarak yayınlanacak.

hatim sosyal