Akşehir Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında birbirinden güzel ve ünlü tiyatroları Akşehirlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu’nun ‘Süt Kardeşler’ isimli oyunu 2 gün boyunca Akşehirli tiyatro severlerle buluşacak.

Akşehir Kültür Merkezi’nde 21 ve 22 Şubat 2022 (Pazartesi – Salı) tarihlerinde 13 yaş ve üzeri izleyici kitlesine hitap edecek ve ücretsiz olarak sergilenecek oyun, saat 20.00’de başlayacak.

Kuruluşunun 30’uncu yılını kutlayan Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu, ilk olarak Türk tiyatrosunun ustalarından Nejat Uygur tarafından sahnelenen ‘Süt Kardeşler’ oyununu yeniden seyirciyle buluşturuyor. Akşehirli tiyatroseverler için perde açacak olan oyunda Süheyl ve Behzat Uygur’un yanı sıra Emine Ün, Ömer Yılmaz, Nurten İnan, Hakan Eke, Mesut Yılmaz ve Elif Gönlüm gibi isimlerde rol alıyor.

‘Süt Kardeşler’ oyununun konusu ise şöyle: Pakize ve Necdet, Nişantaşı’nda yaşamaktadır. Eve gelen bir mektupla Necdet’in çapkınlıkları ortaya çıkar. Çift tartışırken Şemsi, Pakize’nin süt kardeşi kılığında eve gelir. Aynı gün arkadaşı Cavidan da Pakize’yi ziyarete gelmiştir. Şemsi, Cavidan’ın kocasıdır. Pakize’nin gerçek süt kardeşi de eve gelince işler karışır.

billboard