Milli Mücadelemizde Batı Cephesi Karargâhı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Akşehir'de; Taarruz hazırlıklarının sona ererek, Karargâhın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen Akşehir Onur Günü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Bu yılki etkinlikler; Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Saat 10.00 da başlayacak resmi törende; çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Mehteran gösterisinin ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan Akşehir Belediyesi Mehter Grubu eşliğinde Akşehir Üstünden Afyon’a Temsili Yürüyüş’ü yapılacak ve Batı Cephesi Karargâhı Müzesi ziyaret edilecek.

Onur Günü etkinlikleri; saat 14.00’de Akşehir Garnizon Komutanlığı önünden başlayacak olan ‘Büyük Taarruz Bisiklet Turu’ ile devam edecek. Saat 14.30’da Sanayi Spor Kompleksi Sentetik Sahadaki 24 Ağustos Onur Günü Futbol Turnuvası Final Müsabakası ve Kupa Töreninin ardından saat 16.00’da Nasreddin Hoca Stadyumu’nda Atlı Okçuluk Gösterileri sergilenecek.

Etkinlikler; saat 18.00'de Nasreddin Hoca Stadyumu'nda Akşehir Garnizon Komutanlığı Futbol Takımı ile Akşehir Veteranları Futbol Takımı arasında gerçekleştirilecek olan ‘Onur Günü Anısına Futbol Müsabakası’ sonrasında Saat 21.30'da Nasreddin Hoca Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan "Akşehir'den Zafere Dilek Feneri Gönderiyoruz" etkinliği ile sona erecek.

billboard

 

dilek feneri