Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Müftülüğü iş birliği ile 8 Mayıs Cumartesi günü Kadir Gecesi’nde; Saat 20.45’de Ramazan-ı Şerif ayı boyunca yapılan hatimlerin duası okunup, etkinlik kapsamında yapılan çekilişin sonuçları açıklanacak. Program canlı olarak Akşehir Belediyesi Youtube kanalından yayınlanacak.

Bu yıl Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif korona virüs sebebiyle birtakım önlemler alınarak idrak ediliyor. Alınan tedbirler kapsamında evlerde okunacak olan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duaları ise Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Müftülüğü iş birliği ile online olarak düzenlenecek programda toplu bir şekilde gerçekleştirilecek. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde yapılacak Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’nda, etkinlik kapsamında yapılan çekilişin sonuçları da açıklanacak.

Mukabelelerini tamamlayarak çekilişe katılmak isteyen vatandaşların, Akşehir Belediyesi’nin resmî web sitesi üzerinden yaptıkları başvurulara göre katılımcılar arasından yapılan çekilişle 25 kişiye Kur’an-ı Kerim, 5 kişiye Tefsir, 1 kişiye dizüstü bilgisayar, 5 kişiye bisiklet, 3 kişiye tablet ve 20 kişiye Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne yapılacak 1 aylık kayıtta %50 indirim hediye edilecek. Çekiliş sonuçları canlı yayında ve Akşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından açıklanacak.

duyuru

Canlı yayını izlemek için https://youtu.be/tlo4hMjnOMc bağlantısını kullanabilir veya aşağıdan izleyebilirsiniz: