Ramazan-ı Şerif ayı boyunca yapılacak mukabelelerin hatim duası Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Müftülüğü işbirliği ile Kadir Gecesi’nde yapılacak olup Akşehir Belediyesi’ nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır.

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif başladı. Bu yıl Ramazan-ı Şerif korona virüs sebebiyle bir takım önlemler alınarak idrak edilecek. Alınan tedbirler kapsamında evlerde okunacak olan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duaları ise Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Müftülüğü işbirliği ile online olarak düzenlenecek programda toplu bir şekilde gerçekleştirilecek. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde yapılacak Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’nda katılımcılara çekilişle birbirinden değerli sürpriz hediyeler verilecek.

Mukabelelerini tamamlayarak dua programına katılmak isteyen vatandaşlar, Akşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. Etkinliğe katılan vatandaşlara çekilişle; 25 kişiye Kur’an-ı Kerim, 5 kişiye Tefsir, 1 kişiye dizüstü bilgisayar, 5 kişiye bisiklet, 3 kişiye tablet ve 20 kişiye Akşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne yapılacak 1 aylık kayıtta %50 indirim hediye edilecek.

İlçe Müftüsü Ahmet KARDAŞ yapmış olduğu açıklamada belediye başkanımıza Kuran’ın indirildiği   Ramazan ayında böyle bir program tertip ettiği için teşekkür etti. Ayrıca Ramazan-ı Şerif ayında tertip edilen bu programın hayırlara vesile olması temennisiyle bütün hemşehrilerimizin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

hatim sosyal2

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA da yaptığı açıklamada, “Evveli Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu Cehennem Ateşinden Kurtuluş’ olan 11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Allah oruçlarımızı kabul ve makbul eylesin. Dünya genelinde ortaya çıkan salgın nedeniyle bu yıl Ramazanı biraz buruk idrak edeceğiz. Koronavirüs nedeniyle ülke olarak tedbiren kısmi kapanmaya gitmek durumundayız. Bu tedbirler kapsamında bu yıl mukabeleler camilerimizde değil, evlerimizde yapılacak. Biz de Akşehir Belediyesi olarak, yapılan bu mukabelelerin hatim duasını online olarak Kadir Gecesi’nde gerçekleştireceğiz. Mukabele yapan tüm hemşehrilerimizi hatim programımıza sosyal medya hesaplarımızdan katılmaya davet ediyorum. İnşallah Rabbimiz; rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanı en iyi şekilde değerlendirmeyi nasip eder bizlere. Allah şimdiden yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin. İnşallah korona virüsle olan mücadelemizde galip gelerek, eski güzel günlere en kısa sürede kavuşuruz. Başta hemşehrilerimizin olmak üzere, ülkemizin ve İslam dünyasının Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun” dedi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’na katılmak isteyen vatandaşlar bu bağlantıdan müracaat edebilirler: https://forms.gle/qqwPFirqLD1wADRQ6

SON BAŞVURU TARİHİ: 7 MAYIS 2021 CUMA'DIR