Akşehir Belediyesi 21 Mart 2017 akşamı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenliyor.

21 Mart 2018 Çarşamba günü (bu akşam) gerçekleştirilecek konferansta "Çanakkale’den Afrin’e” konusu işlenecek. Çanakkale Zaferi’nin tarihimiz ve günümüzdeki etkileri ile Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Operasyonu ile ilgili önemli bilgilerin verileceği konferans, Akşehir Kültür Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in konferansına tüm halkımız davet edildi.

PROF. DR. AHMET ŞİMŞİRGİL KİMDİR?

1959′da Boyabat’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 1978′de girdiği Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 1982′de mezun oldu. 1983′te aynı bölümdeki Yeniçağ Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak vazifeye başladı. 1985′te Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 1989′da Marmara Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’ne naklen geçiş yaptı.

1990′da “Osmanlı Taşra Teşkilatı’nda Tokat (1455-1574)” isimli çalışmasıyla Tarih Doktoru ünvanını aldı. 1997′de “Uyvar’ın Osmanlılar Tarafından Fethi ve İdaresi” isimli takdim teziyle Doçent oldu. 2003′te Profesör kadrosuna atanan Şimşirgil’in Osmanlı şehir tarihi, siyasi hayatı ve teşkilatı ile ilgili çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda ilmi makalesi bulunmaktadır.


Halen Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Öğretim Üyesi görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

simsirgil