Bazı haber sitelerinde Akşehir’de Covid-19 vakalarının çok yoğun olduğu belirtilerek ilçemize gelecek misafirlere karşı asılsız ithamlarla uyarıda bulunulmuştur. Bu sebeple ilçemizdeki son vakalarla ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur:

Şehrimizde son 15 gün içerisinde tespit edilen Covid-19 vakası bulunmamakta olup, ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımız gerekli tüm önlemlerini alarak güven içerisinde sosyal hayatlarına devam etmektedir.

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ile birlikte dışarıdan ilçemize ziyarete gelecek misafirlerimiz için de gerek belediyemiz, gerek diğer tüm kurumlarımız her türlü tedbiri almış olup, riski en aza indirmek için tüm imkanlarımızla hazır beklemekteyiz.

Ticari kaygıyla yapılan, halkı korku ve paniğe sevk eden bu tür asılsız haberlerin, içinde bulunduğumuz toplumsal birlik ve beraberliğe gölge düşürmesine asla fırsat verilmeyecek olup, yalan haber yapan kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında da suç duyurunda bulunulmaktan çekinilmeyecektir.

Akşehir Belediyesi olarak Türkiye’deki ilk vaka haberinin duyulmasıyla birlikte salgını kontrol altında tutabilmek için çok başarılı bir mücadele verilmiş olup, halkımızın da desteği ile bu mücadelemiz salgın tamamen yok oluncaya kadar da kesintisiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.