Bilindiği üzerine Akşehir Spor olarak 2018/2019 futbol sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta şampiyon olunmuş yapılan play- off müsabakaları sonucunda maalesef çok arzu ettiğimiz 3. Lige çıkılamamıştır.


14 Haziran 2019 Cuma günü Konyaspor tesislerinde Konya Anadolu Selçukspor Kulübü Derneği (1922 Konyaspor Kulübü Derneği) yönetim kurulu ile Akşehir heyetimiz bir görüşme gerçekleşmiştir.
Görüşme sonucunda Türkiye Fubol Federasyonu 2. Lig de mücadele eden Konya Anadolu Selçukspor Kulübü (1922 Konyaspor Kulübü) nün şehrimizi Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’ de 5 sezondur başarı ile temsil eden Akşehir Spor Kulübümüze devri için prensipte anlaşma sağlanmıştır.


Konya Anadolu Selçukspor Kulübü (1922 Konyaspor Kulübü) nün Akşehir Spor Kulübümüze devri fırsatını kaçırmamak üzere 16 Haziran 2019 Pazar günü saat :20.30’ da Hıdırlık Sofrasında şehrimizin ileri gelen iş adamları, Akşehir Spor’ a gönül vermiş sporseverler, STK temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri, Oda temsilcileri ve esnaflarımızın da katılacağı bir istişare toplantısı planlanmıştır. Buradaki amaç 2. LİG’ in bir fırsat olduğu ve kaçırılmaması gerektiği üzerine istişare yapmak ve sonrasında şehir olarak neler yapılabilir konusunda fikirlerin paylaşılarak bu işin son kararının verilmesidir. Tüm sporseverlerimizin katılımlarını bekliyoruz.