Depremin ilk gününden bu yana çalışmaları koordine eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Dudu Kadın Çarşısı zemin katında bir mağaza açtıklarını söyledi.

10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından tüm imkanlarını seferber eden Akşehir Belediyesi ve tüm ortak paydaşların desteğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya” Buradaki görevli personelimiz eşliğinde ihtiyacı olan depremzedelerimiz bedenlerine uygun olan kıyafetleri ve ayakkabıları mağazamızdan alarak ihtiyaçlarını giderecekler. Hiç çekinmeden mağazamıza bekliyoruz. Evimizde kullanmadığımız ihtiyacımız olmayan elbiseleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için değerli hemşerilerimizden de destek bekliyoruz” dedi.

Deprem bölgesi için acil ihtiyaçları da hatırlatan Başkan Akkaya ”Uyku tulumu, ısıtıcı, odun, yakacak, soba, yorgan, hijyen malzemeleri, bebek bezi, bebek maması, taşınabilir şarj cihazı ve pilli fener gibi ihtiyaçlarında olduğunu ve gıda ihtiyacımızı Zekai Baloğlu kapalı spor salonuna giyim malzemelerini ise Özüak Market yanında bulunan yardım toplama merkezlerine ulaştırabilirler“ ifadelerini kullandı.

deprem giyim 001deprem giyim 002deprem giyim 003deprem giyim 004deprem giyim 005