İnsana hizmet ilkesiyle; insan sağlığı için büyük bir sabır ve hoşgörüyle fedakârca görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, tüm bireylerin yaşamının iyileştirilmesine, daha sağlıklı ve daha mutlu yaşam sürdürebilmesine vesile olmaktadırlar.

Sağlıklı bir hayat sağlamak için tüm zorlukları ve olumsuz şartlara göğüs geren, özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üreten sağlık çalışanlarının çabaları her türlü takdirin üzerindedir.

Ülkemizde son yıllarda sağlık alanında tarihi adımlar atılarak, sağlık hizmetlerinin kalitesi yükselirken, herkesin bu hizmetlerden eşit koşullarda yararlanmalarını sağlamak adına devrim niteliğinde de çalışmalar yapıldı. Bu kapsamdaki yatırımlarla ülkemiz sağlık alanında önemli bir cazibe merkezi haline gelirken, Akşehir’imiz Devlet Hastanesi, Özel hastanesi, çeşitli sağlık merkezleri, başarılı doktor ve sağlık çalışanlarıyla sağlık alanında önemli bir kazanıma giderek bir sağlık şehri haline geldi.

İnsan hayatını her şeyin üstünde tutan, yaşamlarımızı emanet ettiğimiz değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutlarken, tarih boyunca insanımızın sağlığına hizmet eden, şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarına da Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı