Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Asker ve Devlet Adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82.’nci yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Aziz Milletimizin yeniden ayağa kalkmasını sağlayıp, Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan önemli bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal’in bu millete emanet ettiği Cumhuriyeti korumak, milli ve dini değerlerine sahip şuurlu bireyler yetiştirerek bu emanete sahip çıkmak, tüm milletimizin en önemli görevlerinin başında gelmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ sözünde olduğu gibi, bu büyük milletin içindeki Çanakkale ve Kuvayı Milliye ruhu sonsuza dek yaşamaya devam edecek ve inanıyorum ki; devraldığımız bu değerli mirası,  iyi yetişmiş gençlerimizle daha güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşıp, yurdumuzu muasırlaştırma seviyesinin çok daha üstüne taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışın 82. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

10kasım sosyal

0
0
0
s2sdefault