Milletçe birlik ve beraberliğimizin en yüksek noktalara ulaştığı, emsali görülmemiş kahramanlıklarla kazandığımız İstiklal Savaşı’mızda, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi taçlandıran Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve sevinçle kutlamanın gururunu, Millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz Milletimizin bu topraklardaki birlikteliği ve yaşama tutkusu, dünyadaki hiçbir ulusa da benzemez. Bu toprakları vatan yapan binlerce şehidimizin kanıyla sulanmış yurdumuzda, Türk Milleti’nin bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesi olan Cumhuriyetimiz kurularak, tüm dünyaya ilan edilmiştir.

97 yıl önce büyük bir özveri, umut ve heyecanla kurulan Cumhuriyetimizi, şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal bir emaneti olarak bizden önceki nesillerden devraldık. Devraldığımız bu değerli mirası; milli ve dini değerlerimize sahip bir şekilde, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımak hepimizin en büyük görevidir.

İlimde, ticarette, sanatta, kültürde, siyasette kısacası hayatın her alanında, Cumhuriyetimizi yüceltmek, çağ açıp çağ kapatan bir ecdadın torunları olarak hepimizin tarihi ve milli bir sorumluluğudur.

Bu kararlılık içinde, büyük bir milletin fertleri olarak, güzel bir geleceğe hep beraber yürüyerek,  Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkacağımıza inanıyor, bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl mücadelemizin tüm gazi ve şehitlerini, tarihimizin bu en büyük eserine emeği geçen tüm geçmiş büyüklerimizi, rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Aziz Milletimizin ve kıymetli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

0
0
0
s2sdefault