Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan büyük milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Ülkemizin her karış toprağında canlarını, kanlarını ortaya koyarak tarihimize altın harflerle kazınan, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anarken, Kahraman Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor; saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Aziz Milletimiz; Çanakkale ve İstiklal Savaşlarında vatanına sahip çıkarken, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı dururken; vatan, bayrak ve  bağımsızlığını tüm değerlerin üzerinde tutmuş, bu uğurda şehit ve gazi olmuştur. Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuş ve kalbinin en derinlerinde yer almıştır.

Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde kazanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakârlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları, ülkemizin en kıymetli emanetleridir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur.

Her karışı şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanan bu aziz vatanda; şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve ülkemizi daha ileriye taşımak her bireyin en büyük görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; böyle anlamlı bir günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan tüm gazilerimizi de minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

19eylul billboard

0
0
0
s2sdefault