Sevgili Hemşehrilerim,

Küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların sona erdiği, bir bayramı daha milletçe idrak ediyoruz. Mutlulukların paylaşıldıkça arttığı, hüzünlerin de paylaşıldıkça azaldığı gerçeğinden yola çıkarak, bayramda sevgi, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularını en üst noktaya çıkarmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Kırgınlıklara son vermeli, öksüzü, yetimi, fakiri, yaşlıyı ve hastaları unutmayarak, maddi ve manevi desteklerimizi esirgememeliyiz. Bayram coşkusu ve paylaşma duygusunun toplumun tüm kesimlerine yansıması, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin kalkınmasına ivme kazandıracaktır.

Sevgili Hemşehrilerim,

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını sebebiyle maalesef, Ramazan Bayramın da olduğu gibi bu bayram da biraz farklı olacak. Bu özel günlerin güzelliği olan büyüklerimizin ellerini öpemesek de, küçüklerimizi kucaklayamasak da sevdiklerimizi görüntülü arayıp, yüzlerimizdeki tebessümü görmekle yetinmeye çalışmalıyız. Ancak, her ne şartta olursa olsun, tüm bayramlar gibi, bu bayramı da sevince dönüştüreceğiz; bayram sevincini ve neşesini çoğaltacağız, paylaşacağız Evlerimizden de olsa birliğimizin ve dirliğimizin sembollerinden biri olan Kurban Bayramıyla, millet olarak tarihimizden, kültürümüzden, medeniyetimizden aldığımız güç ve sorumlulukla, sevgimizi, muhabbetimizi daha da büyütüp pekiştireceğiz.

Bu anlamda, Akşehir Belediyesi olarak, tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte şehrimizde her türlü önlemi aldığımızı, ilgili birimlerimizin bayram boyunca halkımızın hizmetinde olacağını bilmenizi isterim. Bu bayramda da, salgına karşı  çok ama çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Koronavirüs'e sebep olabilecek her türlü yakın mesafeden uzak durmalıyız. Özellikle, (TMM)  temizlik, maske, mesafe kurallarına çok dikkat etmeliyiz.

Ayrıca seyahat ederken trafik kurallarına azami derecede riayet ederek, daha dikkatli, daha duyarlı olunması; uykusuz ve yorgun biçimde araç kullanılmamasını özellikle istirham ediyorum.

Bu duygularla; Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın; şehrimiz, ülkemiz, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, temenni ediyorum. Yaşadığımız şu zor günlerden bir an önce, sağlıklı ve mutlu günlere dönmemiz için dualarımızın kabul olması dileğiyle...

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir  Belediye Başkanı

 

kurban sosyal