Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler,

Yoğun bir çalışma temposunun ardından, büyük emekler sonucunda, geleceğinizin temelini atacağınız YKS Sınavı’na 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gireceksiniz.

Biliyorum ki sizler, elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için yıllar boyunca hazırlandınız. Bundan sonrası, başarının kendi elinizde olduğuna inanarak ve kendinize güvenerek bu sınava girmenizdir. Sınav sırasında  ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü  o kadar rahat kullanabilirsiniz. Söz konusu sınav, her ne kadar önemli olsa da hayatta hiçbir şey sizden ve sizin sağlığınızdan önemli değildir.

Geçmiş yıllarda kazandıkları başarılarla şehrimizi onurlandıran ablalarınız ve ağabeyleriniz gibi bu yıl da, sizlerin aynı performansı göstereceğinize inancım tamdır.

Sizlerin daha sağlıklı ve temiz bir ortamda sınava girmeniz için  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte, sınavın yapılacağı tüm okullarda dezenfeksiyon işlemlerimizi gerçekleştirdik. İçiniz rahat bir şekilde sınavına girebilirsiniz! Ancak; TMM (temizlik,maske ve mesafe) kurallarına riayet etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız!

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizin sınavlara hazırlanmasında emek sarf eden değerli velilerimize, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, bu sınavın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

billboard