Hepimizi manevi huzura eriştiren, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın doruğa ulaştığı,  bereket dualarının ve yüreklerde ilahi esintilerin yükseldiği on bir ayın sultanı olan Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına veda ederek, bir Ramazan Bayramı’na daha erişebilmiş olmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlar; birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı, dostlukların pekiştiği, dargınlıkların bittiği, paylaşma ve dayanışma günleridir. Ancak millet olarak bu bayrama buruk girmenin de hüznünü yaşamaktayız. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi Korona Virüs (Covid-19) nedeniyle camilerimizin açık olmaması, teravih namazlarını cemaatle kılma imkanımızın bulunmaması nedeniyle bu Ramazan-ı Şerif biraz buruk geçirdik. Yine tedbirler kapsamında Bayram Namazını da eda edemeyip, sevdiklerimizi ziyaret edip bayramlaşmanın keyfini yaşayamayacağız. Ama şunu unutmayalım ki bu alınan önlem ve tedbirler sayesinde, inşallah daha nice Ramazan’larda ve bayramlarda, sevdiklerimizle birlikte olabilmenin mutluluğunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramı'nın ülkemiz ve tüm İslam Coğrafyasına hayırlara  vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bayram sevincimizi tedbiri elden bırakmadan evlerimizde yaşayıp, bir an önce tüm dünyanın bu pandemi hastalıktan kurtulması için dua edelim inşallah. Güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın bayramını tebrik ediyor, Ramazan Bayramı'nın Milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa sağlık, barış, huzur ve bereketler getirmesini temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

Ramazan Bayram Sosyal