İçinde pek çok hayır ve bereketi barındıran, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan; iyilik, dostluk, kardeşlik ve cömertliğin yoğun bir şekilde hissedildiği mübarek Ramazan ayı, bizlere son hediyesi olan Kadir gecesini bırakarak veda etmeye hazırlanmaktadır.

Bu rahmet ayında, oruç tutarak, fitre ve zekât vererek, teravih namazlarımızı eda ederek, Cenab-ı Hakk’ın 'Bin aydan daha hayırlı' diye vasıflandırdığı kutlu bir gece olan Kadir Gecesi’ne ulaşabilmenin şerefine nail olduk.

Kadir Gecesi'ne kavuşmanın sevincini yaşarken; ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle bu Ramazan-ı Şerif’i biraz buruk geçirdik. Paylaşmanın ve beraberliğin güzel örneklerinin sergilendiği toplu iftar yemekleri ve birlikte kılınan teravih namazları olmadan bir Ramazan ayı geçirsekte; İnşallah önümüzdeki yıllarda sevdiklerimizle birlikte daha nice güzel Ramazan’lar geçirebilmek için bu tedbirlere riayet etmek hepimiz için önemliydi.

Bu mübarek geceyi idrak ederken, Korona virüs nedeniyle hasta olan tüm insanların şifa bulması, bu salgının ülkemizde ve bütün dünyada bir an önce son bulması için dua etmeyi de unutmayalım inşallah. Bu mübarek gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu gecenin, ülkemizin, İslâm Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Milletimiz olmak üzere İslam Coğrafyasında ve güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın bu mübarek gecelerini tebrik ederek, Kadir Gecesi'nin Milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

kadir gecesi sosyal