Yüreğinde her zaman sonsuz sevgi, sabır ve fedakârlık taşıyan, yaşantımızın en güvenli sığınağı ve sıcacık sevgisiyle hep yanımızda olan en değerli varlıklarımız annelerimize; şükranlarımızı ve sevgimizi sunacağımız bir Anneler Günü’ne kavuşabilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında ve yaşatılmasında da en büyük pay yine annelerimizindir. Bu koşulsuz sevgi ve sorumlulukları karşısında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi, saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir.

Aziz Milletimiz; cennetin annelerimizin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul ederek, ana gibi yar olmaz diyen ve anneye hürmeti esas alan, güçlü ve özel bir kültüre sahiptir. En değerli varlıklarımız olan annelerimizin bizlerden tek beklentisi sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstererek gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz verebileceğimiz en büyük armağandır. Tüm Annelerin tek istediği şey hatırlanmak, çocuklarını her zaman yanlarında görebilmektir. Bu nedenle yaşamı boyunca anne ve babasına, nezaket ve hürmet gösteren bir insan, her gününü ihya etmiş demektir.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz ve şehrimiz genelinde tedbir ve önleyici eylem çalışmaları başarıyla sürdürülmektedir. Bu zor günleri, Devletimiz, Hükümetimiz ve Milletimizle birlik ve beraberlik içerisinde olarak atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Bizlere düşen ise, coşkuyla kutladığımız anneler günümüzü gelecek yıllarda da yine aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmemiz için alınan tedbirlere hep birlikte uymaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olarak anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta Şehit annelerimiz olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

001 2020 05 10 Anneler Günü sosyal

0
0
0
s2sdefault