Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın doruğa ulaştığı, bereket dualarının ve yüreklerde ilahi esintilerin yükseldiği on bir ayın sultanı olan Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına bir kez daha kavuşabilmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Manevi iklimine uygun bir şekilde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Âleminde, ülkemizde ve şehrimizde oluşturacağı huzur ortamının, dünyada sağlık ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin habercisi olmasını Cenab’ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek Ramazan ayı, içinde bulunduğumuz nimetlerin ve lütufların farkına varabilmemiz için de en uygun zamandır.Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi Korona Virüs (Covid-19) nedeniyle camilerimizin açık olmaması, teravih namazlarını cemaatle kılma imkanımızın bulunmaması nedeniyle bu Ramazan-ı Şerif biraz buruk geçecek. Ama teravih namazlarımızı evlerimizde kılarak bunu telafi edeceğiz inşallah. Yardımlaşma ve dayanışmanın daha yoğun yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında özellikle salgından dolayı işini kaybeden veya işyerini açamayan kardeşlerimize yardımlarımızı artırmamız gerektiğini düşünüyorum.

Mübarek Ramazan-ı Şerif münasebetiyle, sofralarımızdan bolluk ve bereket, gönüllerimizden huzur ve hoşgörünün eksik olmamasını temenni ediyor, bu günlerin feyz ve bereketiyle; bütün insanlığın ve İslam Âleminin ihtiyaç duyduğu sağlık, barış, huzur, refah dolu günlerin gelmesini, ülkemizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü ikliminin hâkim olmasını, birliğimiz, beraberliğimiz milletimizin bekası için yapacağımız tüm duaların kabul olmasını temenni ederek, Mübarek Ramazan-ı Şerif’in tüm İslam Âlemi'ne, milletimize ve hemşehrilerime hayır, bereket sağlıklı günler getirmesini niyaz ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

ramazan billboard