Temel görevi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yarınlarından emin olarak yaşamalarını temin etmek olan Polis Teşkilatımızın varlık sebebi de, her türlü suçla mücadele ederek, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamaktır.

Türk Polis Teşkilatı, kuruluşundan bugüne kadar köklü geçmişiyle, ülkemizde huzur ve güvenliğin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerin korunması, devletimizin temel değerlerine sahip çıkılması için gece gündüz demeden canı pahasına çalışan temel kurumlarımızdan bir tanesidir. 175 yıldır, gece gündüz demeden özveriyle çalışan demokratik hukuk kuralları çerçevesinde, insan haklarına saygılı, çalışkan ve özveriyle görev yapan Türk Polisi, bu başarıları, fedakârlıkları ve kahramanlıklarıyla milletimizin gönlünü ve sevgisini kazanmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Gücünü kanunlardan ve halkımızdan alan kahraman Türk Polisi, hukuk kuralları çerçevesinde görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak görevlerini ifa etmiş, milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır. Görevlerini yerine getirirken, toplumun huzuru ve güvenliği için gerektiğinde hiç çekinmeden canlarını feda eden polislerimiz, milletimiz tarafından her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır. Özellikle ülkemizin de içinde olduğu Koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde polislerimiz risk altında görevlerini yerine getirirken, sokağa çıkamayan yaşlılarımız için de ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ içerisinde özveriyle vatandaşlarımıza hizmet etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı'mızın 175. kuruluş yıldönümünü kutluyor, hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet, halen görevi başında bulunan Polis Teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına ve emekli olan mensuplarına, aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı

0
0
0
s2sdefault