Bütün manevi kirlerimizden temizlenme imkânı bulabileceğimiz, Mübarek Ramazan Ayının müjdecisi olan Berat Kandilini idrak edebilmenin sevincini ve huzurunu hep birlikte bir kez daha yaşayacağız.

Berat Kandili tüm Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Cenab-ı Allah’a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri en müstesna zaman dilimlerinden bir tanesidir.

Berat; İsminden de anlaşılacağı üzere af ve günahlardan arınmak anlamına gelmektedir. Toplum olarak kandil günleri bizleri her zaman bir ve diri tutan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle hayatımızda güzel hasletleri hatırlamak ve onları hayatımıza rehber kılmak adına da kandil geceleri büyük bir önem arz etmektedir. Kandillerin aydınlığını da fırsat bilerek, kalplerimizi Allah sevgisi, insan sevgisi ve vatan sevgisi ile doldurarak iyi bir kul ve bir mümin olmaya gayret göstermeliyiz. Özellikle bu mübarek gecede; tüm dünyaya ve ülkemize kabus gibi çöken Koronavirüs’ten  (Covid-19) tüm insanlığın kurtularak bir an önce eski huzur ve sağlık dolu günlerine kavuşması için bol bol dua edelim

Birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bu duygularımızın daha da pekişmesini dileyerek Aziz Milletimizin ve Akşehirli hemşehrilerimin mübarek Berat Kandilini tebrik ediyor, Berat Kandilinin; tüm İslâm âleminin birlik ve dirliğine, dünyanın ve tüm insanlığının Koronavirüs’ten  (Covid-19)  kurtuluşlarına, insanlığın hidayet ve barışına, huzur ve saadetine, maddî ve manevî hayırlara ve bereketlere vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı

berat kandili