Kandil Geceleri, bizleri birbirimize daha çok bağlayan, Milli birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiren, önem verdiğimiz müstesna gecelerdendir. Feyiz ve bereketin coştuğu bu mübarek gecelerimizden bir tanesi de Miraç Gecesidir.

Miraç bir yükseliştir. Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) şahsında, tüm insanlığın önünü açan, yükselişin sembolü, yeni ufukların, yeni keşiflerin doruğa çıktığı Miraç Mucizesinin, bir kez daha anılacağı bu gece; Allah'a yakınlaşma, dua etme, ibadet etme gibi en temel dini vecibelerin doruğa çıktığı zamanlardır. Miraç; her şeyden önce yükselme yollarının yegâne sahibinin Allah olduğunun bilincine varabilmektir.Tüm mübarek gecelerde olduğu gibi Miraç Gecesi de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişerek dualarımızın top yekûn Allah'a arz edildiği gecelerdir.

Bu vesileyle Mübarek Miraç Kandilimizi tebrik ediyor, tüm dünyaya kabus gibi çöken Korona virüsü denilen hastalığın bu gecenin yüzü suyu hürmetine dünyamızdan bir an önce yok olup gitmesine ve tüm insanlığın sağlığına ve huzuruna kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Cenabı-ı Hak; milletimizi, tüm İslam Alemini ve tüm insanlığı bu tür acılardan, elemlerden, bela ve kazalardan, felaket ve musibetlerden muhafaza eylesin inşallah. 

Miraç Kandilinin, milletçe yükselmemize ve yücelmemize vesile olmasını temenni ederken, Yüce Mevla’mıza kalkan ellerin dualarının kabul olması dileğiyle, Miraç Kandili'nin tüm insanlığa ve İslam Alemine huzur, barış, sevgi, kardeşlik ve sağlık getirmesini temenni ediyor, tüm İslam Aleminin ve siz değerli hemşehrilerimin kandilini tekrar tebrik ederek hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı

 

mirac