Ülkemizde her yıl, 18-24 Mart tarihleri arasında yaşlılar haftası olarak kutlanmaktadır.

Geçmişimizi bugüne taşıyan yaşlılarımız, bugünle gelecek arasında da kurulacak köprünün yapı taşlarını oluşturmaktadır. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir.

Bizim milli ve dini değerlerimizde; yaşlılara hürmet ve sevgi göstermek, onlara hizmet etmek vardır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Her hangi bir genç, bir kimseye yaşlı olduğu için ikramda bulunursa, Allah o gence, yaşlılığında kendisine ikramda bulunacak birini amade kılar”  buyurmuşlardır. Bu nedenle kendimizin de bir gün yaşlanacağını göz önünde bulundurarak, yaşlılarımıza, özellikle anne ve babamıza, dedelerimize, ninelerimize saygıda kusur etmemeli, onların hayır dualarını almak için yarış halinde olmalıyız.

Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılarımıza gereken değer ve önemi vererek, toplumla bütünleştirmek ve hayata tutunmalarını sağlamak için yarının yaşlıları olarak bizler de, daima var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Devletimizde son yıllarda yaptığı hizmet, proje ve uygulamalarla yaşlılarımızın daha rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamasına vesile olmuştur.

Hepimizde elbette bir gün yaşlanacağız diyerek tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutlarım. Tüm büyüklerimize sağlıklı günler diler, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

yaslilar

0
0
0
s2sdefault