İnsanların sağlığı için; her yerde ve her koşulda büyük özveriyle görev yapan, kendisini insana hizmet ilkesiyle mesleğine adamış sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Özünde, karşılıksız hizmet ve fedakârlık olan mesleklerin başında hiç şüphesiz hekimlik gelmektedir. Fedakâr hekim ve sağlık çalışanlarımız, bu kutsal görevlerini yaparken büyük zorluklar ve güçlüklerle de karşılaşmaktadırlar. Ancak buna rağmen özverili bir şekilde insanları sağlığına kavuşturmaya devam etmektedirler.

Son yıllarda ülkemizde ve şehrimizde sağlık alanında önemli yatırımlar ve çalışmalar yapılmış, yapılmaya da devam edilmektedir. İnsan sağlığı için harcanan emeğin en önemli çalışma olduğu düşüncesiyle, daha sağlıklı bir toplum için çalışan değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarken, tarih boyunca insanımızın sağlığına hizmet eden, şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarına da Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.

Bu vesileyle, halen milletimize hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza da teşekkürlerimi sunarak, aileleriyle birlikte mutlu, huzur ve başarı dolu günler geçirmelerini temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı