Büyük Türk Milleti’ne; Cumhuriyet gibi büyük bir eser bırakan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 81.’inci yıldönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bu büyük milletin bağımsız olabilmesi ve gelişebilmesi için kendini milletine adayan, tüm dünyanın kabul ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün genç nesillere emanet ettiği ve 'En Büyük Eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, milli değerleri, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu canlı tutmak, milli ve dini değerlere sahip, iyi eğitim almış nesiller yetiştirerek bu emanete sahip çıkmak, hepimizin en önemli görevlerinden biridir.

İnanıyorum ki; devraldığımız bu değerli mirası, çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte, daha güçlü bir şekilde; 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyıp, Gazi Mustafa Kemal’in en önemli felsefesi olan bu ülkeyi muasırlaştırma seviyesinin çok daha üstüne taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal edişinin 81.’inci yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA        

Akşehir Belediye Başkanı 

0
0
0
s2sdefault