Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini eşsiz bir zaferle sonlandırılmasının sonucu olan Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü, Kurtuluş Savaşı sırasında Batı Cephesi Karargahı'na ev sahipliği yapan Akşehir'imizde de büyük bir coşku ve sevinç içinde kutlamanın gururunu ve onurunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

İnanıyorum ki devraldığımız bu değerli mirası ve içinde bulunduğumuz bu gururu; milli ve dini değerlerimize sahip, iyi yetişmiş gençlerimizle, daha güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 yıllarında da inşallah milletçe hep birlikte yaşayacağız.

Cumhuriyetimizi koruyarak ve sahip çıkarak, Kurtuluş Savaşı mücadelemizde olduğu gibi, aynı yüksek ruh ve şuurla, her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımak hepimizin en büyük görevidir.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Aziz Milletimizi bölmek, parçalamak isteyen iç ve dış odaklar, vatanımıza, birliğimize ve dirliğimize kastetmeye yeltenenler, Milletimizin cesareti ve mücadelesi karşısında hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi ile dayanışma ve birlik anlayışı; bizim için yol gösterici olmaya devam edecek, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışanları her zaman alt edecektir. Milletçe, 96. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu kararlılık içinde, büyük Türk Milleti’nin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyerek, Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkacağımıza inanıyor, bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eşsiz kahramanlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Aziz Milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı