19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2015/ 11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile her yıl 19 Ekim tarihinin ''Muhtarlar Günü'' olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan Muhtarlık müessesi; toplumumuzun ve kültürümüzün önemli yapı taşlarının başında gelirken demokrasi tarihimizin de en eski örneğidir.

Yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımız, bulundukları bölgenin sesi, gözü ve kulağı konumundadır. Belediye Başkanlığı görevinde halkın bizden beklentileri, talep ve istekleri konusunda muhtarlarımız bizlerin elimiz ve ayağımızdır.

Akşehir’imizde muhtarlarımızla istişare halinde şehrimizi en güzel şekilde yöneterek hemşehrilerimize en iyi ve en güzel hizmetleri götürebilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu vesileyle mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda bizlere çözüm ortaklığı yapan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Geçmiş dönemlerde de muhtarlık görevi üstlenen tüm muhtarlarımıza da çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı