Hayatımızın her anında yanlarında kendimizi güvende hissettiğimiz, arkamızda yaslanabileceğimiz koca bir dağ gibi bizlerin huzuru ve güveni için çaba sarf eden ve ailelerimizin temel direği olan tüm babalarımızın babalar gününü, en kalbi duygularla tebrik ediyorum.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) bir hadis-i şerifinde, “Babanın çocuğuna duası, Peygamber’in ümmetine olan duası gibidir” buyurarak, ailelerinin mutluluğunu kendileri için en büyük mutluluk olarak gören babalarımızın duasının ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmıştır.

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde, bilinçli, kültürlü, dini ve milli değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki babalarımızın büyük sorumlulukları ve görevleri vardır. Fedakârlık ve güç timsali olan babalarımız, büyük bir özveri ile evlatlarına ömür boyu maddi ve manevi her türlü desteği vererek kendi mutluluklarından önce çocuklarının mutluluğunu düşünen en değerli varlıklarımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefakâr, fedakâr, saygı ve sevgiyle anılması gereken başta şehit babalarımız olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü'nü bir kez daha kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat temenni ederken, vefat eden tüm babalarımıza da Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA         
Akşehir Belediye Başkanı

0
0
0
s2sdefault