Değerli Hemşehrilerim; içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandili’ne bir kez daha kavuşabilmenin mutluluğu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

İnsanların kurtuluşuna vesile olan rahmet ve mağfiretine mazhar olunan ve huzur bulunulan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin, dualarının kabul olduğu ve Peygamber Efendimizin mucizelerinden biri olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız yükselişidir.

Miraç Mucizesinin, bir kez daha anılacağı bu gece; Allah'a yakınlaşma, dua etme, ibadet etme gibi en temel dini vecibelerimizin doruğa çıktığı zamanlardır. Miraç; her şeyden önce yükselme yollarının yegâne sahibinin Allah olduğunun bilincine varabilmektir. Kullar olan bizler bu yükselişi ancak, Allah’ın razı olacağı bir hayatı yaşayarak gerçekleştirebiliriz. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle: Miraç Kandili’nin, milletçe yükselmemize ve yücelmemize vesile olmasını temenni ediyor, Miraç Kandili'nin tüm insanlığın ve İslam Aleminin birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını dileyerek tüm Akşehirli hemşehrilerimin ve İslam Aleminin kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı