Hayatımızın her anında ve her yerinde; sevgileri, fedakârlıkları ve emekleriyle ülkemizin ve toplumumuzun gelişmesinde büyük katkılar sağlayan, aileyi bir arada tutan, annelik gibi kutsal ve yüce bir mertebenin erişilmez temsilcileri olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Şüphesiz ki; hayatımızın her devresinde muhtaç olduğumuz kadınlarımız; her fırsatta hatırlanması ve el üstünde tutulması gereken en değerli varlıklarımızdır.

Ülkemizin ve toplumumuzun geleceği; annelerimizin, kadınlarımızın yetiştirdiği ve yetiştireceği insanlar sayesinde şekillenmiş ve şekillenecektir. Bu nedenle kadınlarımızın, annelerimizin yüzleri gülmüyorsa, onlar kendilerini değerli hissedemiyorsa, kadınlarımıza gereken değer ve önem verilmiyorsa, o toplum ve ailenin huzurlu bir toplum ve aile olması da mümkün değildir.

Tarihimizin şanlı sayfaları; bizlere yol gösteren, fedakârlık eden, milleti ve vatanı uğruna gerekirse cepheye koşan, top mermisi ıslanmasın diye bebeğinin üzerindeki yorganı merminin üzerine örten binlerce eli öpülesi analarımız ve kadınlarımız ile doludur. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V), insanlığı aydınlattığı veda hutbesinde, kadınların haklarını gözetmeyi, kadın ve erkeklerin birbirlerinin hukukuna riayet etmelerini Müslümanlara bir sorumluluk olarak yüklemiştir.

Akşehir Belediyesi olarak bizlerde kadınlarımız için ve ailelerimizin sağlıklı bir şekilde devamına yönelik olan proje ve hizmetler için çalışmalarımızı sürdürmekte olup yeni dönemde de halkımız teveccüh gösterirse, bu hizmet ve projelerimizi artarak devam ettirmenin karar ve azmi içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü bir kez daha kutluyor; şefkatin, sevginin ve fedakârlığın birer simgesi olan tüm kadınlarımıza ve analarımıza; aileleriyle birlikte, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler temenni ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA
Akşehir Belediye Başkanı