Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan, Allah-ü Teâlâ’nın müminlere bol bol ihsanlar, ikramlar yaptığı; namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlerimize sayısız sevapların verildiği mübarek bir Regaip Kandiline ulaşabilmiş olmanın huzurunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Müslümanlar için manevi bir hasat mevsimi olan üç aylar ve kandil gecelerimiz; millet olarak birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerimizin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerimizin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna ve özel günlerdir.

Böylesine bol hediyelerle dolu manevi günlerde bizlerde yüce Rabbimize kulluk vazifelerimizi yerine getirmeli, toplum olarak birbirimize daha çok kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz.

Cenab-ı Hakk’ın engin rahmetine, ilahi lütuf, inayet, ihsan ve ikramlarına mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde aramızdaki dargınlık ve küskünlükleri kaldırmalı; elimizi ve gönlümüzü herkese açıp, kardeşliğin ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu vesileyle değerli Akşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam Âleminin; Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını dileyerek, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA
Akşehir Belediye Başkanı