Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran “Gazetecilik” ulvi bir meslektir.

Gazetecilik aynı zamanda; sorumlu yayıncılık anlayışı ile toplumun hızlı ve doğru bilgilendirilmesinin yanında kamu çıkarlarının korunması, eğitim ve aydınlatma çalışmalarına da katkı sağlamaktadır.

Ulusal basınımızın yanı sıra, bölgemizde ve şehrimizde yaşanan olaylar ve gelişmelerden bizlerin haberdar olmasını sağlayan yerel basınımız da her koşulda ve her şartta sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına, gecelerini gündüzlerine katmak suretiyle, emeklerini ortaya koyarak başarı ile görev yapmaktadırlar.

Basın; vatandaşımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini; ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmelidir. İlkeli ve objektif haber yapmak adına hedef olmayı da göze alan gazetecilerimiz, sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü zorluğa göğüs germektedir. Bu fedakârlıkları da herkes tarafından takdir edilmektedir.

Akşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görev anlayışı ve sorumluluk bilinci içerinde, güç şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarına yardım ve desteklerimizin artarak süreceğini ve hizmet kapılarımızın her daim kendilerine açık bulunduğunu da bu vesile ile bir kez daha belirtiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti yapan değerli yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden tüm basın çalışanlarını rahmetle anarken; ilkeli, tarafsız, objektif ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde görevlerini yerine getiren tüm gazetecilerimize de saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı

0
0
0
s2sdefault