Muhtarlık müessesi; toplumumuzun ve kültürümüzün önemli yapı taşlarının başında gelirken demokrasimizin de en eski örneğidir. Muhtarlar, yerel yönetimde belediyelerimizin, mahallelerdeki gözü, kulağı ve sesi olmuştur. Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan Muhtarlık müessesesidir.

Akşehir’imizde de muhtarlarımızla istişare halinde şehrimizi en güzel şekilde yöneterek hemşehrilerimize en iyi ve en güzel hizmetleri götürebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye Başkanlığı görevimizi yürütürken hemşehrilerimizin bizden beklentileri, talep ve istekleri konusunda muhtarlarımız bizlerin en büyük yardımcılarıdır. Muhtarlarımız, bulundukları mahallelerde belediyemizi ve devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte, hemşehrilerimizle bizler arasında köprü vazifesi görmektedirler.

Bu vesileyle mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda bizlere çözüm ortaklığı yapan ve toplumumuzdaki en önemli görevlerden birini yürüten tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutlar, hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunarım.

Dr. Salih AKKAYA     
Akşehir Belediye Başkanı