Aziz milletimizin şanlı tarihi; mukaddes vatan topraklarımızı kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin nice zaferleri ile doludur. Türkiye Cumhuriyeti'mizin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan, kahraman Gazilerimizin "19 Eylül Gaziler Günü"nü kutluyorum.

Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir.

Gazi ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin içinde yaşamaya devam etmektedir. 15 Temmuz’da milletimizi esaret altına almak ve ülkemizi vesayet altına sokmak isteyen şer güçler ve maşaları, karşılarında her bir ferdi vatan ve millet için canını silahlara, bombalara ve uçaklara siper eden bir milleti bulmuşlardır. Bu millet 15 Temmuz’da meydanlardaki cansiperane mücadelesiyle ‘Gazi Millet’ unvanını taşımayı hak ettiğini bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir. Şehitlerimizin ve Gazilerimizin; ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda giriştikleri mücadelelerde sergiledikleri fedakârlık ve kahramanlıkları hafızalarımızdan asla ve asla silinmeyecektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Müşir (Mareşal) ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü tekrar en kalbi duygularımla kutluyor, bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA
Akşehir Belediye Başkanı

0
0
0
s2sdefault