Hepimizi manevi huzura eriştiren Mübarek bir Ramazan Ayı'nı daha geride bırakmanın hüznünü yaşarken, her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramı’na daha erişebilmiş olmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Bu mübarek rahmet ayında; oruçlarımızı tutarak, zekat ve fitrelerimizi vererek, teravih namazlarımızı hep birlikte büyük bir coşku ve huzur içinde eda ederek bayrama ulaştık. Gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan İslam coğrafyasında bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acıları da aynı şekilde yüreklerimize doluyor. Bu mübarek bayramımızı değerlendirirken sıkıntı içinde olan kardeşlerimiz ile tüm dünyadaki mazlumlar için de dua etmeyi unutmayalım.

Bayramlar; birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı, dostlukların pekiştiği, dargınlıkların bittiği, paylaşma ve dayanışma günleridir. Bu müstesna günlerde; kardeşçe kucaklaşarak, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşup, çocuklarımızı, ihtiyarlarımızı ve kimsesizlerimizi sevindirerek, Milli ve dini değerlerimize daha da sahip çıkarak, millet olma şuurumuzu kuvvetlendirmeliyiz. Her zaman bir olalım, beraber olalım, iri olalım, kardeş olalım ve hep birlikte Türkiye olalım inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramı'nın tüm İslam Coğrafyasındaki zulümlerin sona ermesine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bayram sevincimizi; yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı ihmal etmeyerek, şehitlerimizin yadigârlarını, ailelerini, çocuklarını, kahraman gazilerimizi, yetimlerimizi de unutmayarak güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın bayramını tebrik ediyor, Ramazan Bayramı'nın Milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı