Her yıl dünyada modern hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs Günü Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır.

Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkat, sabır ve özveriyle yapılan, bir o kadar da kutsal olan, onurlu bir meslektir. Hemşirelik mesleğinin özünde insan hayatı yatar ve bu nedenle hemşirelik çok önemli bir vazifedir.

Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde, gerekse de tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Hemşirelerimiz; ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir. Sağlık hizmetlerinin tüm vatandaşlarımıza kaliteli ve yeterli düzeyde ulaştırılabilmesi hedefinin gerçekleştirilmesinde büyük pay sahibi olan hemşirelerimizin hizmetlerini, minnet ve şükranla karşılıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bu kutsal görevi yerine getiren tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü kutluyor, tüm yaşantıları boyunca kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler temenni ederken, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit düşmüş olan tüm hemşirelerimize de Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı