Ülkemizin geleceğini ve bireylerin yaşamlarını şekillendirmede önemli bir payı olan, bilmediklerimizi öğreten, bildiklerimizi ise daha iyi kavramamıza vesile olan ve yorucu mesleğine rağmen öğrencilerine kucak açan, yetiştiren öğretmenlerimize hürmet ve minnet duyuyorum.  Liyakatli, erdemli, hoşgörülü, insani değerlere yaraşır bir şekilde insani değerlere öncelik veren, gelişimi ilke edinmiş isimler yetiştirme hedefimize ancak sizlerin gayret ve yardımseverliği sayesinde ulaşabilmemiz mümkündür.

Ülkemizin yeni yüzyılında; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiren ve vatan savunması kadar önemli bir mesleği icra eden kıymetli öğretmenlerimize daha fazla ihtiyacımız bulunmaktadır. Günümüzde beka savaşları topla, tüfekle verilmemektedir. Aksine egemenlik ve bağımsızlık savaşları; bilim, teknoloji ve sanat ile gerçekleştirilmektedir. Birlik ve beraberliğimiz için gösterdiğimiz bu mücadelede milletimizi muzaffer kılacak bu kutsal meslek grubunun tüm fertlerine teşekkürlerimi sunuyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Bu hissiyat ve düsturla Millet Mektepleri’nin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; en zor şartlarda bile kutsal görevlerini idame ettiren, eğitmeyi ve öğretmeyi şiar olarak benimseyen öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş değerli öğretmenlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum.

Dr. Salih Akkaya         
Akşehir Belediye Başkanı