Bizden daha erken zamanlarda doğan büyüklerimiz, evlatlar dünyaya getirmiş, insanoğlunun neslinin devamını sağlamış, toplum için faydalı bireyler yetiştirmiş, hayatları boyunca çalışmış, çabalamış ve emek vermiş insanlardır. Büyüklerimiz geçmiş ile günümüz arasında köprü kuran ve tecrübelerini bizlerle paylaşarak yarınlara taşımamızı sağlayan saygıdeğer varlıklarımızdır.

Yaş almak kötü bir durum veya zafiyet hali değildir. Tam aksine hayatın doğal akışı içerisinde bir mertebedir. Değerli büyüklerimizin dolu dolu yaşadıkları ömürlerinde, bizlerle paylaşacakları nice bilgi, ders ve tecrübeler var.

Büyüklerimize değer vermek ve onlara saygı göstermek Türk milleti olarak en temel değerlerimizdendir. Bize düşen görev de bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Büyüklerimizin tecrübelerinden en iyi şekilde yararlanmalı, onlara karşı sevgi, saygı ve vefa göstermeliyiz.

Bu düşünceler içinde, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA         
Akşehir Belediye Başkanı

yaslilar