Eğitim; her toplumun hayatında vazgeçilmez bir ihtiyaç ve o toplumun geleceğini şekillendirmede en büyük güçtür. Tarihin her döneminde insanlığa değer katan milletimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yolunda en güçlü kaynak eğitimli genç nesillerimizdir. Eğitim; ailede başlar, okulda gelişir ve toplumda olgunlaşır.

Eğitime ve dolayısıyla insana yapılan yatırım, güçlü, mutlu ve parlak bir geleceğin kurucusu olacak, ülkemizin çağdaş dünyayla bütünleşme çabalarına hız kazandıracaktır.  Okulların ihtiyaçlarında, sosyal projelerinde ve okul dışı çocuklarımıza verilen kültür, sanat ve spor eğitimlerinde elimizden geldiğince yer almaya çalıştık. Bundan sonra da yer almaya ve destek olmaya devam edeceğiz. Belediyemiz öncülüğünde faaliyete geçirdiğimiz Genç Akses Merkezimizin açtığı kurslar ile öğrencilerimizin zamanlarını dolu dolu geçirmeleri sağlandı. Çünkü bizler inanıyoruz ki gelecek onlarla şekillenecek. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir.

Bu vesile ile kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm eğitim camiasının 2023-2024 eğitim ve öğretim yılını kutluyor, başarılı bir eğitim- öğretim yılı geçirmelerini yüce rabbimizden niyaz ediyorum.”

Dr. Salih Akkaya        
Akşehir Belediye Başkanı

face x