15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milli iradenin milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği kutlu bir zaferin dönümüdür.

Bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir. O gece, darbe girişiminin püskürtülmesiyle toplumumuz önemli bir süreçten geçmiş ve Türk Milleti önemli bir imtihan vermiştir.

Darbe gecesinde el ele ülkesinin istikbaline sahip çıkan Kahraman Türk Milleti, tarih boyunca Çanakkale’de, İstiklal Harbinde olduğu gibi her dakika bir destan yazarak, bu hainlere direniş göstererek onların emellerini gerçekleştirmesini engellemiştir.

Kahraman ordumuza sızan bir avuç FETÖ haininin başlattığı 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı; 7'den 70'e kadını erkeği, yaşlısı genciyle tek yürek olduk. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Aziz Milletimiz yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına engelleyerek ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır.

Akıllarını ve kalplerini başkalarına teslim etmiş hainler; Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak sevdalısı Yüce Türk Milleti’nin, bedenini bombalara ve kurşunlara siper ederek sergilediği destansı duruş karşısında hezimete uğramış ve Necip Milletimiz bu şerefli ve vakur duruşuyla bütün dünyaya demokrasi dersi vermiştir.

Bu gecede; 251 vatandaşımız  şehit,  2193 vatandaşımız  gazi olmuştur. Tüm hain odaklar şunu iyi bilmelidir ki; devletimize, ay yıldızlı bayrağımıza, milletimize, milli irade ve demokrasimize hainlik edenler, karşılarında her daim güçlü Türk Milletini bulacaklardır. FETÖ, PKK ve tüm terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadele son terörist yok edilinceye kadar kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz gecesinde şehit olan şehitlerimiz başta olmak üzere bu vatan için şehit düşen tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, değerli gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyorum. 

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı

15t insta 115t insta 215t insta 315t insta 4