Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının habercisi Berat Kandili; üç aylar içerisinde yer alan mübarek gecelerden birisidir.  Kutsiyetiyle gönüllerimize feyiz ve bereket bahşeden Cenab-ı Mevla’nın; sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan Berat kandilini  idrak etmenin heyecan, sevinç ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşamaktayız.

İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç aylar ve mübarek Berat kandili vesilesiyle başta Cenab-ı Mevla’mız olmak üzere, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmalı; hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönerek, gaflet uykusundan uyanarak kardeşlik bağlarımızın daha da kuvvetlenmesini sağlamalıyız.

Özünde; her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, bağışlama ve bağışlanma bulunan, Yüce Allah’ın affına, merhametine, yardım ve bereketine vesile olan bu gecede anne, baba ve akrabaların kandilleri tebrik edilmeli, hayır duaları alınmalıdır. Fakir ve muhtaçlara imkânlar nispetinde yardım eli uzatılmalıdır. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç ve mutlulukların insan için fazla bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin, Akşehirli hemşehrilerimizin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandilini kutluyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine ve bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Dr. Salih Akkaya      
Akşehir Belediye Başkanı

berat billboard