Değerli Hemşehrilerim;

Manevi hazların doruğa çıktığı, sevgi ve hoşgörü iklimi içerisinde idrak etmeye çalıştığımız mübarek Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşıyoruz ama bu hüzünle birlikte Ramazan Bayramı’na erişebilmiş olmanın mutluluğunu ve sevincini de hep birlikte yaşıyoruz. Bu yıl Ramazan Bayramı’nı kutlarken aynı bayram içinde bir bayramı daha kutlayacak olmanın da millet olarak gururunu yaşayacağız. Ramazan Bayramımızın 3. Günü olan 23 Nisan 2023 Pazar günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da kutlayacağız.

Yardımlaşarak, ibadetlerimizi yaparak, birlik ve beraber içerisinde, güzel bir Ramazan ayını hep birlikte yaşadık. Şimdi de hepimizi daha da kaynaştıran mübarek Ramazan Bayramı’nı sevinç içinde idrak edeceğiz. Bir milleti kaynaştıran en önemli unsurların başında gelen ve toplumuzda önemli yerleri olan bayramlar; mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu müstesna günlerimizdendir. Ramazan Bayramımızın üçüncü günü olan 23 Nisan tarihinde ise hem egemenliğin ilan edildiği anlamlı gün, hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile çifte bayram yapmanın keyfini yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bayram sevincimizi başta deprem felaketinde mağdur olan kardeşlerimizle, yaşlılarımızla, ihtiyaç sahiplerimizle de paylaşmayı ihmal etmeyerek, şehitlerimizin yadigârları olan ailelerini, çocuklarını, kahraman gazilerimizi, yetimlerimizi de unutmayalım inşallah. Güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyor, Ramazan Bayramı'nın milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini temenni ederken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ilk meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadele sırasında kanlarını canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı