Değerli Hemşehrilerim;

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşarken, Kadir Gecemize ve bayrama kavuşacak olmanın sevincini de hep birlikte yaşıyoruz.

Yüce Allah’ın (C.C.) ‘Bin aydan daha hayırlı’ diye vasıflandırdığı kutlu bir gece olan Kadir Gecesi; Kur’an ayetlerinde açıkça isminden bahsedilen çok mübarek bir gecedir. Rabbimizin, “Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik” (Kadir- 1) ayetiyle ifade ettiği üzere bu gece, yeryüzünün; sözlerin en güzeli, mümin gönüllerin şifası, insanlık için hidayet rehberi, hakikat ve hikmet kaynağı olarak indirilen Kuran-ı Kerim’le buluştuğu gecedir.

Allah’ın sonsuz rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu esenlik gecesinde; aziz milletimizin birliği, dirliği ve beraberliği için dua etmeyi de unutmamamız gerektiğini belirtiyor, bu güzel ve kutlu gecenin, kardeşlik ve dostluk duygularımızın daha da derinleştirmesine, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı ve dayanışma gibi asil duyguların yükselmesine vesile olmasını niyaz ediyorum. Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinde hayatlarını kaybeden değerli kardeşlerimizin ruhları, yaralı olan kardeşlerimizin de şifa bulması için dua etmeyi unutmayalım inşallah. Cenab-ı Mevlam bir daha böyle felaketleri milletimize yaşatmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Milletimiz olmak üzere İslam aleminin ve güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin bu mübarek gecelerini tebrik ederek, Kadir Gecesi'nin milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı Mevlam hepimizi; sıhhat, huzur ve hoşgörü içinde Ramazan Bayramı’na eriştirsin inşallah.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı